قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
دانشگاه ارومیه؛ میزبان نمایشگاه ملی دستاوردهای صنعت هسته‌ای ایران
شناسه : 4449441
تاریخ ارسال : 10:31 - 1397/07/23

رئیس دانشگاه ارومیه از آغاز به کار چهل و سومین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه ارومیه خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۲۱ مهر آغاز و تا ۲۵ مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از وزارت علوم، حب نقی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه این نمایشگاه از سال ۸۷ آغاز به کار کرده است، افزود: این نمایشگاه به صورت دوره ای در ۴۲ دانشگاه کشور برگزار شده است که در سال جاری در دانشگاه ارومیه برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه در 3 بخش چرخه تولید سوخت، تولید انرژی (نیروگاهی) و کاربردهای جانبی صنعت هسته ای برپا می شود، خاطرنشان کرد: مرور اجمالی چرخه سوخت، اکتشاف و استخراج، تولید کیک زرد، غنی سازی اورانیوم، مجتمع آب سنگین اراک، شبیه ساز اتاق کنترل نیروگاه اتمی بوشهر، پژوهشکده کشاورزی، پژوهشکده کاربرد پرتوها، پژوهشکده لیزر واپتیک از مهم ترین بخش های نمایشگاه خواهد بود.
رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به نمایش ۶ ماکت بزرگ از نیروگاه اتمی بوشهر، پسمانداری، چرخه سوخت هسته ای، آبشار سانتریفیوژ، مجتمع سوخت، آب سنگین اراک، مرکز پرتودهی در این نمایشگاه اظهار کرد: نمایش ماشین های سانتریفیوژ به صورت برش خورده و در حال کار و نمایش نسل های مختلف سانتریفیوژ از دیگر بخش های این نمایشگاه خواهد بود.

پنل کاربری