قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
رزمایش هسته‌ای بزرگ روسیه +تصاویر
شناسه : 4449435
تاریخ ارسال : 10:25 - 1397/07/23

نیروهای سه‌گانه هسته‌ای روسیه رزمایش بزرگی را به دستور فرمانده کل قوای این کشور برگزار کردند.

به گزارش فارس، نیروهای ارتش روسیه در رزمایشی بزرگ، بخش مهمی از تجهیزات هسته‌ای خود از جمله موشک‌های زمین به هوا، زیردریایی‌ها و هواپیماهای استراتژیک مجهز به بمب‌های هسته‌ای را آزمایش کردند.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، این رزمایش بزرگ روز پنجشنبه با مشارکت هر سه بخش سه‌گانه هسته‌ای روسیه (نیروهای زمینی، هوایی و دریایی) انجام گرفته است.

وزارت دفاع روسیه تصاویر مربوط به این مانور گسترده هسته‌ای را منتشر کرده که شامل پرتاب موشک‌های دریایی و استقرار بمب‌افکن‌های «Tu-95MS»، «Tu22M3» و «Tu-160» حامل موشک‌های هسته‌ای بود.

بنا بر این گزارش، پرتاب این تسلیحات با استفاده از ناوهای روسیه مستقر در ناوگان دریای شمال و اقیانوس آرام و همچنین بمب‌افکن‌های ناوگان دوربرد نیروی هوایی روسیه انجام گرفته است.بر اساس گزارش شبکه «راشاتودی»، در این رزمایش بزرگ هسته‌ای، موشک‌های کروز و بالستیک با قابلیت هسته‌ای اهداف خود را در چهار برد متفاوت در مناطقی از روسیه و قزاقستان نشانه گرفتند که همگی نیز با موفقیت اهداف خود را نابود کردند.روزنامه «دیلی‌میل» انگلیس گزارش کرد که این رزمایش در بخش‌هایی از دریای «بارنتس» و «اُختسک» انجام گرفته است.این رزمایش بزرگ به دستور «ولادیمیر پوتین» به عنوان فرمانده کل قوای نظامی روسیه انجام گرفته است.

پنل کاربری