قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
روسیه اولین نیروگاه شناور را افتتاح کرد
شناسه : 4396930
تاریخ ارسال : 07:29 - 1397/04/19

روسیه نخستین نیروگاه هسته ای شناور خود را در یک مراسم رسمی در بندر مورمانسک که در شمال این کشور است مورد بهره برداری قرار داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از الاقتصادیه روسیه نخستین نیروگاه هسته ای شناور خود را در یک مراسم رسمی در بندر مورمانسک که در شمال این کشور است مورد بهره برداری قرار داد.

این نیروگاه توسط آکادمی لومونسوف در سنت پترزبورگ ساخته شده  است که 144 متر طول و وزن آن 21000 تن است که شامل دو راکتور هسته ای 35 مگاواتی است و این نیروگاه متحرک می‌تواند به مقاصد مختلف حرکت کند و برق 200 هزار نفر را تامین کند.

ویلیام ترتوف مسئول ساخت این نیروگاه شناور اعلام کرده است: روسیه قصد دارد چندین نیروگاه هسته ای شناور دیگر را احداث کند زیرا با این کار می‌تواند برق پایدار را برای مناطق دور افتاده به راحتی تامین کند و استفاده از راکتورهای شناور میتواند سالانه 50 هزار تن دی اکسید کربن را ذخیره کنند.

وی تصریح کرد: هم اکنون چندین کشور خواستار ساخت این نیروگاه در کشورشان هستند که ما نیز حاضریم به آنها کمک کنیم کشورهایی مانند اندونزی و فیلیپین رسما علاقه مندی خود را برای احداث این نیروگاه ابراز کرده اند.

پنل کاربری