قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
برنامه رژیم صهیونیستی برای راکتورهای هسته ایش
شناسه : 4393493
تاریخ ارسال : 11:12 - 1397/04/09

کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل در حال اتخاذ اقداماتی برای تقویت استحکامات دفاعی ۲ رآکتور هسته‌ای در برابر حملات احتمالی موشکی است.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از مقام‌های رسمی کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل اعلام کرد: این کمیسیون در حال اتخاذ اقدامات خاصی برای تقویت و تحکیم اقدامات دفاعی 2 رآکتور هسته‌ای در برابر حمله موشکی احتمالی از سوی ایران است.

این روزنامه افزود: سرویس‌های امنیتی اسرائیل بر این باورند که ایران و حزب الله لبنان، تاسیسات هسته‌ای دیمونا و سورگ را به عنوان نخستین اهداف در جنگ احتمالی آینده مورد نظر قرار داده‌اند.

مقام‌های کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل مدعی شدند که حمله موشکی بعید است که جمعیت را در سرزمین‌های اشغالی به خطر بیندازد ولی می‌تواند یک مساله تبلیغاتی مهم برای دشمنان اسرائیل باشد.

این کمیسیون اخیرا یک مانور شبیه سازی شده از یک حمله موشکی به یکی از رآکتورهای اتمی اسرائیل و اقدامات انجام شده برای جلوگیری از نشت تشعشعات رادیو اکتیو برگزار کرده است.

سال گذشته رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هیچ تمایلی برای تعطیلی تاسیسات هسته‌ای دیمونا علی رغم عمر 54 ساله این تاسیسات ندارد. تاسیسات هسته‌ای دیمونا در ابتدا قرار بود 40 سال فعالیت داشته باشد ولی هم اکنون فرسوده ترین تاسیسات هسته‌ای فعال در جهان به شمار می‌رود.

به گزارش تسنیم، تل آویو اکنون قصد دارد تاسیسات هسته‌ای دیمونا را برای حداقل 2 دهه دیگر فعال نگه دارد.

پنل کاربری