قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
آغاز رزمایش امنیت هسته ای در گرجستان
شناسه : 4386557
تاریخ ارسال : 12:00 - 1397/03/19

رزمایش امنیت هسته ای با عنوان 'سپر شیر' (LIONSHIELD ) روز چهارشنبه با حضور هشت کشور در تفلیس پایتخت گرجستان آغاز شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «نیوز گئورگیا» به نقل از سرویس امنیت دولتی گرجستان ، در این رزمایش که به ابتکار اتحادیه اروپا برگزار می شود، کارشناسان هسته ای هشت کشور گرجستان، ارمنستان، مولداوی، اوکراین ، مونته نگرو، آلبانی، بوسنی و هرزگووین حضور دارند.

این رزمایش چهار روزه در سه مرحله و با هدف ارتقای مهارت های حرفه ای کارشناسان برای مقابله با قاچاق مواد هسته ای و رادیوآکتیو برگزار می شود.

«گریگول لیلواشویلی» معاون سرویس امنیت دولتی گرجستان برگزاری این رزمایش در تفلیس را نشانه اعتماد کارشناسان اروپایی به همکاران گرجستانی در حوزه تامین امنیت هسته ای عنوان کرد.

وی با اشاره به تجربه گرجستان در زمینه تامین امنیت هسته ای گفت: کارشناسان مجرب گرجستان با هدف تامین امنیت در گذرگاه ها، فرودگاه ها، بنادر و اماکن عمومی به طور مستمر فعالیت می کنند.

«فرانچسکو میورینی» نماینده موسسه علمی و تحقیقاتی بین منطقه ای سازمان ملل متحد در امور مبارزه با جرایم از تلاش های سرویس امنیت دولتی گرجستان در زمینه سازماندهی این رزمایش منطقه ای قدردانی کرد.

ارزیابی نتایج رزمایش امنیت هسته ای در تفلیس، از سوی کارشناسان موسسه بین المللی انرژی اتمی ، پلیس بین الملل ، سازمان دفاع هسته ای نروژ ، موسسه کاهش تهدیدات نظامی و وزارت انرژی آمریکا صورت خواهد گرفت.

پنل کاربری